Forum REZYDENCJA REZYDENCJA "POD ORŁEM"
Forum dyskusyjne członków Wspólnoty Mieszkaniowej BUKOWIŃSKA.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zarząd Wspólnoty kpi z Komisji Skrutacyjnej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REZYDENCJA "POD ORŁEM" Strona Główna -> Komisja Skrutacyjna 1, 2006 rok
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek
Gość


PostWysłany: Czw 21:05, 05 Paź 2006    Temat postu: Zarząd Wspólnoty kpi z Komisji Skrutacyjnej

Szanowni Państwo!

Właśnie wczoraj odebrałem zawiadomienie o zebraniu wspólnoty, które ma się odbyć w dniu 18 października b.r.. Pomijam fakt, że Przewodniczący Zarządu p. Robert Szczepanik zapewniał że zebranie odbędzie się w pierwszej dekadzie września to sprawą co najmniej kuriozalną jest fakt, że zostały podane wyniki głosowania na uchwały, których wyniki nie są znane, ponieważ wybrana przez obecnych na ostatnim zebraniu członków wspólnoty Komisja Skrutacyjna (w skład której wchodzą: Pani Krystyna Chodelska będąca księgową naszej Wspólnoty, Pan Michał Las-Opolski, pracownik kancelarii adwokackiej naszego zarządu oraz ja, Romuald J. Krukowski, jedyny z KS posiadający lokal w naszym budynku) jest w trakcie weryfikacji głosów! Pierwsze spotkanie komisji odbyło się dnia 2 października b.r. w Klubie/Barku Rezydencji “Pod Orłem”, a następne jest planowane w dniu 6 października w tym samym miejscu co poprzednio o godz. 16.00. Dotychczasowa współpraca członków komisji przebiegała w atmosferze, którą sam określiłbym jako profesjonalnej.Z powiadomienia podpisanego przez PP. Roberta Szczepanika oraz Wojciecha Warskiego wynika, że kpią sobie z Komisji Skrutacyjnej, a zarazem z członków wspólnoty, którzy ją wybrali. Ewidentnie podane wyniki nie mogą być traktowane poważnie do chwili sporządzenia przez Komisję Skrutacyjną protokołu w którym te wyniki zostaną oficjalnie podane. Jest to tym bardziej konieczne, ponieważ podczas sprawdzania przedstawionych dokumentów zakwestionowałem prawomocność ZNACZĄCEJ liczby przedstawionych pełnomocnictw. Obecnie oczekuję na potwierdzenie lub negację moich zastrzeżeń przez osoby kompetentne w tych kwestiach. Dziwne również wydaje się to, że wśród kart z głosami nie ma głosów na nie lub wstrzymujących się, chociaż wiem, że takie były. Postaram się w następnej odpowiedzi umieścić treść protokołu z pracy Komisji Skrutacyjnej z dnia 2 października, ponieważ są tam umieszczone bardziej konkretne informacje.

Z poważaniem
Romuald J.Krukowski
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek
Gość


PostWysłany: Czw 21:15, 05 Paź 2006    Temat postu: Tekst Protokolu 1-go spotkania Komisji Skrutacyjnej

Warszawa, 2006.10.03


PROTOKÓŁ

ze spotkania komisji skrutacyjnej Wspólnoty Mieszkaniowej “Bukowińska” z dnia 3 października 2006r..

W dniu 3 października 2006r. o godzinie 16.05 W barku Rezydencji Pod Orłem rozpoczęło się spotkanie członków komisji skrutacyjnej w pełnym składzie, czyli Pani Krystyny Chodelskiej, Pana Michała Las-Opolskiego oraz Pana Romualda J. Krukowskiego.

Pan Michał Las-Opolski przedstawił komisji dokumenty dotyczące zakończonego w dniu 26 września 2006r. zbierania głosów na uchwały nr 1/2006 oraz 2/2006, czyli kart do głosowania złożone przez osoby głosujące oraz pełnomocnictw złożonych przez pełnomocników na podstawie których składali swoje głosy w imieniu Mandantów.

Pan Romuald J. Krukowski rozpoczął pracę od zapoznania się z kartami do głosowania, do których wcześniej nie miał dostępu. Następnie rozpoczął przeglądanie złożonych / zebranych pełnomocnictw, które również były w posiadaniu Pana Las-Opolskiego. Wśród 50 pełnomocnictw poddał wątpliwości ważność niektórych dokumentów w związku z faktem, że nie posiadały wydrukowanych imion, nazwisk oraz adresów lub numerów dokumentów tożsamości, jak również wymienionych przez wystawiających numerów lokali dotyczących nadawanych pełnomocnictw (numery lokali dopisane odręcznie na niektórych pełnomocnictwach w górnym lewym rogu). Zapytany przez Pana Krukowskiego Pan Las-Opolski co do jego oceny tych dokumentów stwierdził, że są one ważne w związku z faktem, że są podpisane (dodajemy: nie wszystkie zostały podpisane czytelnym podpisem) i że istnieje możliwość zweryfikowania autentyczności tych dokumentów. Pan Krukowski oponował twierdząc, że według niego nie są to ważne dokumenty, a w związku z tym złożone karty głosowania na której to podstawie zostały złożone głosy również nie są ważne. W związku z różnicą zdań postanowiono wyjaśnić tą sprawę konsultując się z osobami kompetentnymi i na następnym spotkaniu Komisji wstępnie ustaloną na piątek, 6 października 2006r.) zweryfikowanie głosów na tej podstawie.

Jedno pełnomocnictwo zostało uznane za nieważne przez Pana Las-Opolskiego w związku z wystawieniem przez członka wspólnoty nowego pełnomocnictwa ( przedstawionego Komisji oraz złożonego przez Pana Krukowskiego na zebraniu), a nie będące wśród tych przyniesionych przez Pana Las-Opolskiego. Dotyczy lokalu numer 42.

Pełnomocnictwa do występowania w imieniu właścicieli lokali których prawomocność została zakwestionowana przez Pana Krukowskiego to następujące (w/g numerów lokali):

6; 69; 72; 73; 86; 98; 138 oraz 153 na Panią Jolantę Jachimowicz
7 oraz 22 na Pana Roberta Szczepanika
37 na Panią Krystynę Chodelską
59; 80 oraz 133 na Pana Wojciecha Warskiego
lokal nie podany-- pełnomocnictwo na Pana Bogusława Urbaniaka
52 oraz 99 na Pana Włodzimierza Wapińskiego
6; 30; 33; 92; 109; 115; 117; 132; 147 oraz 157 na Pana Zbigniewa Trojanowskiego

W związku z powyższym obecni członkowie komisji wstępnie uzgodnili termin 6 października 2006r. (godzina do ustalenia) jako termin kolejnego spotkania. Uzgodniono, że dokumenty jak poprzednio zostaną w posiadaniu Pana Michała Las-Opolskiego.

Komisja zakończyła pracę o godzinie 17.00.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek
Gość


PostWysłany: Wto 11:56, 10 Paź 2006    Temat postu:

Spotkanie Komisji Skrutacyjnej odbyło się według wcześniejszych ustaleń w dniu 6 października. W związku z różnicą zdań co do formy i prawomocności wcześniej wspomnianych pełnomocnictw, Komisja przerwała pracę do dnia 13 października w celu ich wyjaśnienia poprzez uzyskanie opinii kancelarii adwokackiej.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor
Gość


PostWysłany: Śro 17:46, 11 Paź 2006    Temat postu: głosy

Dlaczego Komisja Skrutacyjna nie zbierała głosów ? Nie byłoby teraz problemów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek
Gość


PostWysłany: Nie 15:09, 15 Paź 2006    Temat postu:

Romek napisał:
Spotkanie Komisji Skrutacyjnej odbyło się według wcześniejszych ustaleń w dniu 6 października. W związku z różnicą zdań co do formy i prawomocności wcześniej wspomnianych pełnomocnictw, Komisja przerwała pracę do dnia 13 października w celu ich wyjaśnienia poprzez uzyskanie opinii kancelarii adwokackiej.


Szanowni Państwo!

W załączeniu przedstawiam Protokół z wyżej wymienionego spotakania Komisji Skrutacyjnej. Protokół z dnia 13 października zostanie umieszcznony na Forum na początku przyszłego tygodnia.

Z poważaniem,
Romuald J. Krukowski

"Warszawa, 2006.10.06


PROTOKÓŁ

ze spotkania komisji skrutacyjnej Wspólnoty Mieszkaniowej “Bukowińska” z dnia 6 października 2006r..

W dniu 6 października 2006r. o godzinie 16.10 w barku Rezydencji “Pod Orłem” rozpoczęło się spotkanie członków komisji skrutacyjnej w pełnym składzie, czyli Pani Krystyny Chodelskiej, Pana Michała Las-Opolskiego oraz Pana Romualda J. Krukowskiego.

Praca Komisji rozpoczęła się od dyskusji dotyczącej przedstawionych pełnomocnictw na podstawie których zostały złożone głosy na kartach do głosowania w imieniu Mandantów. W związku z różnicami zdań co do kryteriów jakie te dokumenty powinny spełniać zadecydowano, że konieczna będzie pisemna opinia lub opinie przedstawione przez osoby kompetentne.

W związku z powyższym obecni członkowie komisji wstępnie uzgodnili termin 13 października 2006r. (godzina do ustalenia) jako termin kolejnego spotkania. Uzgodniono, że dokumenty jak poprzednio zostaną w posiadaniu Pana
Michała Las-Opolskiego.

Komisja zakończyła pracę o godzinie 16.30."
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek
Gość


PostWysłany: Śro 22:57, 18 Paź 2006    Temat postu:

Szanowni Państwo!

W załączeniu protokół z ostatniego spotkania Komisji Skrutacyjnej. Swój komentarz prześlę w późniejszym terminie.

Pozdrawiam,

Romuald J. Krukowski

"Warszawa, 2006.10.13


PROTOKÓŁ

ze spotkania komisji skrutacyjnej Wspólnoty Mieszkaniowej “Bukowińska” z dnia 13 października 2006r..

W dniu 13 października 2006r. o godzinie 17.00 w barku Rezydencji “Pod Orłem” rozpoczęło się spotkanie członków komisji skrutacyjnej w pełnym składzie, czyli Pani Krystyny Chodelskiej, Pana Michała Las-Opolskiego oraz Pana Romualda J. Krukowskiego.

Praca Komisji rozpoczęła się od przeczytania opinii prawnej dotyczącej pełnomocnictw przygotowanej przez Kancelarię Radcy Prawnego Bogumiły Kowalskiej “AVAL” i przekazanej przez Pana Michała Las-Opolskiego.

Następnie w celu sprawdzenia zgodności oddanych głosów z treścią wpisów do księgi wieczystej nieruchomości przy ulicy Bukowińskiej 24A wybrano cztery lokale w celu weryfikacji (lokale o numerach): 52, 54, 119 oraz 144. W wyniku znacznej złożoności przedstawionej przez Panią Krystynę Chodelską wypisu księgi oraz jej małej czytelności i związanych z tym trudności odczytania informacji którymi była zainteresowana Komisja, Pani Krystyna Chodelska przedstawiła dokumenty, które były w posiadaniu administracji Wspólnoty, czyli te dotyczące lokali nr 52 oraz 144. W wyniku analizy tych dokumentów pomiędzy członkami Komisji doszło do rozbieżności zdań. Członek Komisji Pan Romuald J. Krukowski stwierdził, że w związku z faktem, że dokumenty przedstawione dla lokalu nr 52 w sposób jednoznaczny wskazywały, że właścicielami lokalu są współmałżonkowie, a na pełnomocnictwie wystawionym na Pana Włodzimierza Wapińskiego widniał tylko jeden podpis bez dołączonego pełnomocnictwa od współmałżonka oraz, że dokumenty na mieszkanie nr 144 wskazywały, że umieszczony na listach do głosowania członek zarządu Pan Robert Szczepanik nie jest właścicielem tego mieszkania, głosy te powinny zostać uznane za nieważne. Natomiast członkowie Komisji, Pani Krystyna Chodelska oraz Pan Michał Las-Opolski stwierdzili, iż głos Pana Roberta Szczepanika należy uznać za ważny ponieważ na podstawie aktu notarialnego jest on pełnomocnikiem właścicieli wskazanego lokalu z pełnią praw przysługujących właścicielowi lokalu, łącznie ze sprzedażą tego mieszkania, a umieszczenie go na listach głosowania stanowi błąd formalny nie wpływający w żaden sposób na oświadczenie woli jakim jest oddany głos. Natomiast ważność głosu oddanego w imieniu właścicieli lokalu nr 52 umotywowali faktem, iż Pani Irmina Nizioł, która udzieliła pełnomocnictwa Panu Włodzimierzowi Wapińskiemu jest wraz z mężem właścicielem wskazanego mieszkania, a tym samym udzielone przez nią pełnomocnictwo należy uznać za ważne. Pan Romuald J. Krukowski wskazał na konieczność udania się z Panem Michałem Las-Opolskim lub Panią Krystyną Chodelską do Sądu Rejonowego, który prowadzi dla tej nieruchomości księgę wieczystą oraz sprawdzenia prawa do lokali pozostałych osób z listy, które oddały głosy osobiście lub za pośrednictwem pełnomocników, jednakże w związku z brakiem możliwości czasowych obu członków Komisji w terminie do dnia 18 października 2006r. oraz uznaniem przez nich powyższego działania za niepotrzebne, Pan Romuald J. Krukowski stwierdził, że nie podpisze się na listach głosowania stanowiących załączniki do końcowego protokołu Komisji Skrutacyjnej nie mając pewności, że podobne „pomyłki” nie zdarzyły się wśród pozostałych Mandantów. Natomiast członkowie Komisji Pani Krystyna Chodelska oraz Pan Michał Las-Opolski stwierdzili ważność oddanych głosów i podpisali się pod protokołem sporządzonym z listy zebranych głosów.

W związku z powyższym Komisja zakończyła pracę w tym dniu o godzinie 18.30 bez dodatkowych uzgodnień co do dalszych czynności związanych z pracą Komisji Skrutacyjnej. Uzgodniono, że Pan Romuald J. Krukowski przygotuje protokół z tego spotkania, co uczynił.

Dodatkowo Komisja informuje, że dysponowała następującymi dokumentami:

Pełnomocnictwa w ilości 49, karty głosowania w ilości 105 oraz 2 listy wyników głosowania sporządzone na podstawie tych dokumentów.

Komisja zakończyła pracę o godzinie 18.30."
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fidel
Gość


PostWysłany: Czw 17:50, 19 Paź 2006    Temat postu: muppet

Ciekawe rzeczy są efektem pracy p.Krukowskiego. Wynika, że Robert Szczepanik, który uważa się za prezesa tego bałaganu nawet nie ma tu mieszkania. Kolejny swołecznik.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość
Gość


PostWysłany: Sob 15:44, 21 Paź 2006    Temat postu:

Dziwny jednak jest fakt,że poprzednie komisje skrutacyjne nie chciały zauważyć tych (i pewnie innych) nieprawidłowości!Teraz rozumiem czemu w zeszłym chyba roku jedna mieszkanka naszego budynku zrezygnowała z pracy w komisji.Czy ktoś może pamięta kto wchodził w skład komisji skrutacyjnej w poprzednich latach?Warto może zapytać te osoby jak to się stało?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktor
Gość


PostWysłany: Pon 23:00, 23 Paź 2006    Temat postu: uzależnienie

Przyjrzyj się uważnie, wszystkie dotychczasowe "komisje skrutacyjne" miały jedną wspólną cechę - conajmniej 2/3 członków było powiązanych z zarządem wspólnoty, często finansowo.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fidel
Gość


PostWysłany: Wto 11:48, 24 Paź 2006    Temat postu:

...no i w tym roku pierwsza K.S. nie odbiegała od poprzednich.Jeden członek jest pracownikiem firmy prawniczej zatrudnionej przez Zarząd,czyli pośrednio człowiek ma korzyść finansową, a drugi członek to Księgowa, która jest bezpośrednio związana finansowo (i to za zawyżone wynagrodzenie).Jedynie Romek był osobą niezależną,niepotrzebnie im odpuszczał.Swoją drogą jak czytałem te protokóły to ciekawy jestem czy tamte dwie osoby byłyby tak "liberalne" gdyby chodziło o ich własność?!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro
Gość


PostWysłany: Wto 20:46, 14 Lis 2006    Temat postu: zmiany

W nowej komisji skrutacyjnej nie będzie żadnych problemów - p.Romualda Krukowskiego zastąpił p.Bogdan Urbaniak. Kolejny co nie ma tu mieszkania a jest przytulony do zarządu ( usadowił tam swoją konkubinę) , a ściślej rzecz biorąc do kasy, którą zarządza ten pożal się Boże zarząd. Zresztą spójrzcie na tą łysą pałę nieskażoną intelektem z grabiami po kolana, a przekonacie się sami. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum REZYDENCJA "POD ORŁEM" Strona Główna -> Komisja Skrutacyjna 1, 2006 rok Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin